Zakład usług ciepłowniczych

Fotowoltaika

Proponujemy Państwu wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych.

fotowoltaika_instalacja_viessmann_1

 Instalacja fotowoltaiczna firmy VIESSMANN (mat. prasowe producenta)

Co to jest fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna (PV, FW) przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną. Uzyskany w ten sposób bezpłatny prąd solarny można wykorzystać w gospodarstwie domowym m.in. do zasilania oświetlenia, urządzeń RTV i AGD. Nadmiar wyprodukowanego prądu można odprowadzić za wynagrodzeniem do publicznej sieci energetycznej. Nadwyżki energii można również magazynować w akumulatorach i wykorzystać w okresie zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Jest to więc instalacja prosumencka ( prosument=producent+konsument). W roku 2016 będzie można ubiegać się o dopłaty do takich instalacji, np. poprzez  program PROSUMENT lub RYŚ. W przypadku uzyskania dopłaty,  nie będzie możliwości odsprzedaży prądu po promocyjnych cenach.


Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem oferty na wykonanie instalacji fotowoltaicznej, zapraszamy do kontaktu z biurem firmy: tel. 605 072 005 lub e-mail: termus@termus.pl.